Zpět na úvod Maturitní, závěrečné a přijímací zkoušky

Maturitní, závěrečné a přijímací zkoušky

24. 3. 2020

Maturity, závěrečné a přijímací zkoušky za mimořádné situace v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu

MŠMT v souvislosti se šířením koronaviru vydalo následující  informace:

Termín výše uvedených zkoušek se bude odvíjet od data, kdy bude zrušeno krizové opatření o uzavření škol a žáci nastoupí do škol.

Jednotná přijímací zkouška proběhne nejdříve 14 dní po otevření škol, konkrétní termín bude jen jeden. Obsah a forma zkoušky se nemění – byla by zachována zkouška z písemného testu z ČJL a matematiky. Beze změny by zůstala i kritéria přijímacího řízení.

Maturitní zkouška proběhne nejdříve 21 dní po otevření škol.  U maturit bude rozhodující, zda se školy otevřou do 1. června. Pokud ano, budou maturity probíhat ve zjednodušené podobě. Ze společné části by byla vypuštěna písemná část z českého a cizího jazyka. Didaktické testy by vyhodnocovala škola. Ústní zkoušky by probíhaly beze změn.

Pokud se školy k 1. červnu neotevřou, bude maturitní vysvědčení vystaveno na základě studijních výsledků žáka z posledních tří vysvědčení.

Závěrečné zkoušky učebních oborů by proběhly podobně jako zkoušky maturitní.

 

MŠMT vydalo tiskovou zprávu k plánovanému průběhu maturitní zkoušky, jednotné přijímací zkoušky a závěrečné zkoušky v souvislosti s řešením mimořádné situace v důsledku šíření koronavirové nákazy. Celý text tiskové zprávy naleznete na webu MŠMT pod tímto odkazem: http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/msmt-pripravilo-reseni-pro-prijimaci-zaverecne-a-maturitni.

nahoru

často
hledáte

Webdesign a realizace ESMEDIA Interactive